الکتروموتور افقی
 • ثبت نام

 

  (10 خط)77143886-021

الکتروموتور | قیمت الکتروموتور تک فاز - سه فاز

الکتروموتور

 

الکتروموتور

 

 قیمت الکتروموتور

 الکتروموتور افقی :

اولین فروش ویژه الکتروموتور در گروه بازرگانی سوری با بهترین قیمت الکتروموتور و قیمت الکتروموتور سه فاز و الکتروموتور تکفاز جهت استعلام تماس بگیرید الکتروموتور توسط مایکل فارادی در سال 1821 اختراع شد و با روند پیشرفت در این نوع مدل الکتروموتور در سال 1910 توسط نیکول فرانسوی تکمیل شد استفاده از این وسیله از جایی آغازشد که برای به حرکت در آوردن وسیله ای نیاز به انرژی مکانیکی وجود داشت اما در طی زمان و با پیشرفت در صنعت و تکنولوژی انسان توانست این نوع محصول را با قدرت هایی بالا تولید کند.  

 

 لیست قیمت الکتروموتور

قیمت بر ریال

دور

توان(کیلووات)

قدرت(اسب)

ردیف

تماس بگیرید .

1400

0.75

1

1

تماس بگیرید .

1400

1.1

1.5

2

تماس بگیرید .

1400

1.5

2

3

تماس بگیرید .

1400

2.2

3

4

تماس بگیرید .

3000

0.75

1

5

تماس بگیرید .

3000

1.1

1.5

6

تماس بگیرید .

3000

1.5

2

7

تماس بگیرید .

3000

2.2

3

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الکتروموتور تک فاز

 

الکتروموتور انرژی الکتریسیته را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند , دوران الکتروموتور محصول را با اصطلاح RMP نشان می دهند که این درو در الکتروموتور سه فاز , و الکتروموتور تکفاز نوسان دارد,و 750 و 1000 و 1500 و 3000 وجود دارند , الکتروموتور بدنه آلومینیوم , و بدنه چدن , در الکتروموتور ها افقی بحث عمده ای که قابل توجه اکثر مشتریان در کشورهای مختلف جهان مطرح میشود این است , دمای داخلی الکتروموتور است که آن را با علامت اختصاری IP نشان می دهند در برخی نقاط که دمای هوای بالایی دارند مثل جنوب کشورمان معمولا ازمحصولاتی استفاده می کننده که عایق حرارتی بالایی دارند یعنی تحمل دمای بالایی دارند و لی در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور معمولا از مواردی استفاده می کنند با درجه حرارتی کم و در اصطلاح بین المللی به عایق حرارتی در تمام الکتروموتورها از قبیل  عمودی, شناور,الکتروپمپ,ژنراتور  INSULATION می گویند.تعداد دور سیم پیچی در انواع الکتروموتور ها بستگی به قدرت گردش دارد یعنی هرچه میزان قدرت الکتروموتور بیشتر باشد دور و تعداد سیم پیچی بیشتر می شود,شرکت های تولید کننده این نوع محصول در کیلو وات پایین در برخی موارد از سیم آلومینیوم برای سیم پیچی استفاده می کنند که هزینه کاهش می یابد و برای قالب بیرونی از چدن و یا آلومینیوم,که برای تبادل گرما پوسته آلومینیوم در نقاط گرمسیر کاربرد بیشتری دارد و پوسته چدن در مناطق سردسیر,اغلب الکتروموتور  دوار هستند,اما در برخی موارد و بر اساس نیاز و کاربرد موتورخطی هم وجود دارد در یک موتور دوار بخش متحرک چرخانه یا رتور به بخش ثابت یا استاتور متصل می شود ,موتور شامل آهنربای الکتریکی است که روی یک قاب سیم پیچی شده است, انواع مختلفی که به صورت کلی به دو بخش ACوDC نام می گیرد,در موتور های DC سرعت موتور وابسته به جریان است که علامت آن را با I , و یا A آمپر می گویند,معمولا سرعت توسط ولتاژ متغییر ویا عبور جریان و با استفاده از تپها در سیم پیچی موتور یا با داشتن یک منبع ولتاژ متغیر ,کنترل می شود به دلیل اینکه این نوع موتور در سرعت پایین می تواند گشتاور زیادی ایجاد کند,ایده کلی این است که وقتی یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد,نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می شود  

 

الکتروموتور سه فاز

یک الکتروموتور یا موتور الکتریکی ، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می‌شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند. اکثر الکتروموتور یا موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند.
ایده کلی این است که وقتی که یک ماده حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی میدان اعمال می‌شود. در یک موتور استوانه‌ای ، روتور به علت گشتاوری که ناشی از نیرویی است که به فاصله‌ای معین از محور روتور به روتور اعمال می‌شود، می‌گردد.

 

الکتروموتور افقی

 

موتور,الکتریکی,آکاایران,می‌گردد,موتور,الکتریک,حرکت,قابلیت,حرکت,فاصله‌ای,فاصله,ناش,علت,اکثر,میدان,اساس,عملکرد مشابه یکدیگر,می‌گیرد

اغلب الکتروموتور یا موتورهای الکتریکی دوارند، اما موتور خطی هم وجود دارند. در یک موتور دوار بخش متحرک (که معمولاً درون موتور است) روتور و بخش ثابت استاتور خوانده می‌شود. موتور شامل آهنرباهای الکتریکی است که روی یک قاب سیم پیچی شده است. گر چه این قاب اغلب آرمیچر خوانده می‌شود، اما این واژه عموماً به غلط بکار برده می‌شود. در واقع آرمیچر آن بخش از موتور است که به آن ولتاژ ورودی اعمال می‌شود یا آن بخش از ژنراتور است که در آن ولتاژ خروجی ایجاد می‌شود. با توجه به طراحی ماشین ، هر کدام از بخشهای روتور یا استاتور می‌توانند به عنوان آرمیچر باشند. برای ساختن موتورهایی بسیار ساده کیتهایی را در مدارس استفاده می‌کنند.
انواع الکتروموتور یا موتورهای الکتریکی

 

الکتروموتور چینی


موتورهای DC
یکی از اولین موتورهای دوار ، اگر نگوییم اولین ، توسط مایکل فارادی در سال 1821م ساخته شده بود و شامل یک سیم آویخته شده آزاد که در یک ظرف جیوه غوطه‌ور بود، می‌شد. یک آهنربای دائم در وسط ظرف قرار داده شده بود. وقتی که جریانی از سیم عبور می‌کرد، سیم حول آهنربا به گردش در می‌آمد و نشان می‌داد که جریان منجر به افزایش یک میدان مغناطیسی دایره‌ای اطراف سیم می‌شود. این موتور اغلب در کلاسهای فیزیک مدارس نشان داده می‌شود، اما گاهاً بجای ماده سمی جیوه ، از آب نمک استفاده می‌شود.
الکتروموتور یا موتور کلاسیک DC دارای آرمیچری از آهنربای الکتریکی است. یک سوییچ گردشی به نام کموتاتور جهت جریان الکتریکی را در هر سیکل دو بار برعکس می کند تا در آرمیچر جریان یابد و آهنرباهای الکتریکی، آهنربای دائمی را در بیرون موتور جذب و دفع کنند. سرعت موتور DC به مجموعه ای از ولتاژ و جریان عبوری از سیم پیچهای موتور و بار موتور یا گشتاور ترمزی ، بستگی دارد.
سرعت الکتروموتور یا موتور DC وابسته به ولتاژ و گشتاور آن وابسته به جریان است. معمولاً سرعت توسط ولتاژ متغیر یا عبور جریان و با استفاده از تپها (نوعی کلید تغییر دهنده وضعیت سیم پیچ) در سیم پیچی موتور یا با داشتن یک مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی - ولتاژ متغیر ، کنترل می‌شود. بدلیل اینکه این نوع از موتور می‌تواند در سرعتهای پایین گشتاوری زیاد ایجاد کند، معمولاً از آن در کاربردهای ترکشن (کششی) نظیر لکوموتیوها استفاده می‌کنند.

 

قیمت الکتروموتور


اما به هرحال در طراحی کلاسیک محدودیتهای متعددی وجود دارد که بسیاری از این محدودیتها ناشی از نیاز به جاروبکهایی برای اتصال به کموتاتور است. سایش جاروبکها و کموتاتور ، ایجاد اصطکاک می‌کند و هر چه که سرعت الکتروموتور یا موتور بالاتر باشد، جاروبکها می‌بایست محکمتر فشار داده شوند تا اتصال خوبی را برقرار کنند. نه تنها این اصطکاک منجر به سر و صدای الکتروموتور یا موتور می‌شود بلکه این امر یک محدودیت بالاتری را روی سرعت ایجاد می‌کند و به این معنی است که جاروبکها نهایتاً از بین رفته نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. اتصال ناقص الکتریکی نیز تولید نویز الکتریکی در مدار متصل می‌کند. این مشکلات با جابجا کردن درون موتور با بیرون آن از بین می‌روند، با قرار دادن آهنرباهای دائم در داخل و سیم پیچها در بیرون به یک طراحی بدون جاروبک می‌رسیم.
موتورهای میدان سیم پیچی شده
آهنرباهای دائم در (استاتور) بیرونی یک موتور DC را می‌توان با آهنرباهای الکتریکی تعویض کرد. با تغییر جریان میدان (سیم پیچی روی آهنربای الکتریکی) می‌توانیم نسبت سرعت/گشتاور موتور را تغییر دهیم. اگر سیم پیچی میدان به صورت سری با سیم پیچی آرمیچر قرار داده شود، یک موتور گشتاور بالای کم سرعت و اگر به صورت موازی قرار داده شود، یک موتور سرعت بالا با گشتاور کم خواهیم داشت. می‌توانیم برای بدست آوردن حتی سرعت بیشتر اما با گشتاور به همان میزان کمتر ، جریان میدان را کمتر هم کنیم. این تکنیک برای ترکشن الکتریکی و بسیاری از کاربردهای مشابه آن ایده‌آل است و کاربرد این تکنیک می‌تواند منجر به حذف تجهیزات یک جعبه دنده متغیر مکانیکی شود.

الکتروموتور سه فاز


الکتروموتور یا موتورهای یونیورسال


یکی از انواع الکتروموتور یا موتورهای DC میدان سیم پیچی شده موتور ینیورسال است. اسم این الکتروموتور یا موتورها از این واقعیت گرفته شده است که این موتورها را می‌توان هم با جریان DC و هم AC بکار برد، اگر چه که اغلب عملاً این موتورها با تغذیه AC کار می‌کنند. اصول کار این موتورها بر این اساس است که وقتی یک موتور DC میدان سیم پیچی شده به جریان متناوب وصل می‌شود، جریان هم در سیم پیچی میدان و هم در سیم پیچی آرمیچر (و در میدانهای مغناطیسی منتجه) همزمان تغییر می‌کند و بنابراین نیروی مکانیکی ایجاد شده همواره بدون تغییر خواهد بود. در عمل موتور بایستی به صورت خاصی طراحی شود تا با جریان AC سازگاری داشته باشد (امپدانس/راکتانس بایستی مدنظر قرار گیرند) و موتور نهایی عموماً دارای کارایی کمتری نسبت به یک موتور معادل DC خالص خواهد بود.

مزیت این الکتروموتور یا موتورها این است که می‌توان تغذیه AC را روی موتورهایی که دارای مشخصه‌های نوعی موتورهای DC هستند بکار برد، خصوصاً اینکه این موتورها دارای گشتاور راه اندازی بسیار بالا و طراحی بسیار جمع و جور در سرعتهای بالا هستند. جنبه منفی این موتورها تعمیر و نگهداری و مشکل قابلیت اطمینان آنهاست که به علت وجود کموتاتور ایجاد می‌شود و در نتیجه این موتورها به ندرت در صنایع مشاهده می‌شوند، اما عمومی‌ترین موتورهای AC در دستگاههایی نظیر مخلوط کن و ابزارهای برقی که گاهاً استفاده می‌شوند، هستند.

قیمت الکتروموتور


الکتروموتور یا موتورهای AC


• الکتروموتور یا موتورهای AC تک فاز:


معمولترین الکتروموتور یا موتور تک فاز موتور سنکرون قطب چاکدار است، که اغلب در دستگاه هایی بکار می رود که گشتاور پایین نیاز دارند، نظیر پنکه‌های برقی ، اجاقهای ماکروویو و دیگر لوازم خانگی کوچک. نوع دیگر الکتروموتور یا موتور AC تک فاز موتور القایی است، که اغلب در لوازم بزرگ نظیر ماشین لباسشویی و خشک کن لباس بکار می‌رود. عموماً این موتورها می‌توانند گشتاور راه اندازی بزرگتری را با استفاده از یک سیم پیچ راه انداز به همراه یک خازن راه انداز و یک کلید گریز از مرکز ، ایجاد کنند.
هنگام راه اندازی ، خازن و سیم پیچ راه اندازی از طریق یک دسته از کنتاکتهای تحت فشار فنر روی کلید گریز از مرکز دوار ، به مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی - برق متصل می‌شوند. خازن به افزایش گشتاور راه اندازی موتور کمک می‌کند. هنگامی که موتور به سرعت نامی رسید، کلید گریز از مرکز فعال شده ، دسته کنتاکتها فعال می‌شود، خازن و سیم پیچ راه انداز سری شده را از مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی - برق جدا می‌سازد، در این هنگام الکتروموتور یا موتور تنها با سیم پیچ اصلی عمل می‌کند.


• الکتروموتور یا موتورهای AC سه فاز:


برای کاربردهای نیازمند به توان بالاتر، از موتورهای القایی سه فاز AC (یا چند فاز) استفاده می‌شود. این موتورها از اختلاف فاز موجود بین فازهای تغذیه چند فاز الکتریکی برای ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار درونشان ، استفاده می‌کنند. اغلب ، روتور شامل تعدادی هادیهای مسی است که در فولاد قرار داده شده‌اند. از طریق القای الکترومغناطیسی میدان مغناطیسی دوار در این هادیها القای جریان می‌کند، که در نتیجه منجر به ایجاد یک میدان مغناطیسی متعادل کننده شده و موجب می‌شود که الکتروموتور یا موتور در جهت گردش میدان به حرکت در آید.

این نوع از الکتروموتور تکفاز با نام موتور القایی معروف است. برای اینکه این موتور به حرکت درآید بایستی همواره موتور با سرعتی کمتر از فرکانس مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی - تغذیه اعمالی به موتور ، بچرخد، چرا که در غیر این صورت میدان متعادل کننده‌های در روتور ایجاد نخواهد شد. استفاده از این نوع موتور در کاربردهای ترکشن نظیر لوکوموتیوها ، که در آن به موتور ترکشن آسنکرون معروف است، روز به روز در حال افزایش است. به سیم پیچهای روتور جریان میدان جدایی اعمال می‌شود تا یک میدان مغناطیسی پیوسته ایجاد شود، که در موتور سنکرون وجود دارد، الکتروموتور به صورت همزمان با میدان مغناطیسی دوار ناشی از برق AC سه فاز ، به گردش در می‌آید. موتورهای سنکرون را می‌توانیم به عنوان مولد جریان هم بکار برد.

سرعت الکتروموتور تکفاز  یا موتور AC در ابتدا به فرکانس تغذیه بستگی دارد و مقدار لغزش ، یا اختلاف در سرعت چرخش بین روتور و میدان استاتور ، گشتاور تولیدی الکتروموتور را تعیین می‌کند. تغییر سرعت در این نوع از الکتروموتور را می‌توان با داشتن دسته سیم پیچها یا قطبهایی در موتور که با روشن و خاموش کردنشان سرعت میدان دوار مغناطیسی تغییر می‌کند، ممکن ساخت. به هر حال با پیشرفت الکترونیک قدرت می توانیم با تغییر دادن فرکانس مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی - تغذیه ، کنترل یکنواخت تری بر روی سرعت موتورها داشته باشیم.


الکتروموتور یا موتورهای پله‌ای


نوع دیگری از الکتروموتور تکفاز یا موتورهای الکتریکی موتور پله‌ای است، که در آن یک روتور درونی ، شامل آهنرباهای دائمی توسط یک دسته از آهنرباهای خارجی که به صورت الکترونیکی روشن و خاموش می‌شوند، کنترل می‌شود. یک موتور پله‌ای ترکیبی از یک موتور الکتریکی DC و یک سلونوئید است. موتورهای پله‌ای ساده توسط بخشی از یک سیستم دنده‌ای در حالتهای موقعیتی معینی قرار می‌گیرند، اما موتورهای پله‌ای نسبتا کنترل شده ، می‌توانند بسیار آرام بچرخند. موتورهای پله‌ای کنترل شده با کامپیوتر یکی از فرمهای سیستمهای تنظیم موقعیت است، بویژه وقتی که بخشی از یک سیستم دیجیتال دارای کنترل فرمان یار باشند.


الکتروموتور یا موتورهای خطی


یک الکتروموتور یا موتور خطی اساساً یک موتور الکتریکی است که از حالت دوار در آمده تا بجای اینکه یک گشتاور (چرخش) گردشی تولید کند، یک نیروی خطی توسط ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی سیار در طولش ، بوجود آورد. الکتروموتور یا موتورهای خطی اغلب موتورهای القایی یا پله‌ای هستند. می‌توانید یک موتور خطی را در یک قطار سریع السیر ماگلیو مشاهده کنید که در آن قطار روی زمین پرواز می‌کند
الکتروموتور یا موتور الکتریکی چگونه کار می‌کند؟
موتورهای الکتریکی تقریبا همه جا هستند! داخل وسایل برقی خانه شما، مثل آب میوه گیری – یخچال – ماشین لباسشویی – ضبط صوت- سشوار و دهها وسیله دیگر از این موتورها استفاده شده است.
 

اجزای تشکیل دهنده الکتروموتور:

 

یک موتور الکتریکی ساده و کوچک تشکیل شده از :

 1. آرمیچر
 2. ذغال هادی
 3. محور
 4. آهن ربا
 5. منبع برق DC

 

 

موارد استفاده

کوبله با پمپ های آب، ژنراتورها، شیلنگهای ویبره ، بالابر، آسفالت برها ، تله کابین, کمپرسورهای باد، وسایل نقلیه موتوری کوچک و دیگر ادوات صنعتی چرخشی .

از 1 تا 400 اسب

انواع الکتروموتور موجود :

 1. الکتروموتورتک فاز

 2. الکتروموتور یسه فاز

 3. الکتروموتورتک فازکلاچ دار

 4. الکتروموتور تک فاز معمولی

 5. الکتروموتور تک فاز بدون کلاچ

 6. الکتروموتور تک فاز یدو سرعته

 7.  الکتروموتور تک فاز فلنج دار

 

انواع برندها الکتروموتور

 

الکتروموتور ای بی بی آلمان

 1. الکتروموتور زیمنس آلمان

 2. الکتروموتور وی ام آلمان

 3. الکتروموتور استریم چین

 4. الکتروموتور کاجیلی چین

 5. الکتروموتور گاماک ترکیه

 6. الکتروموتور موتوژن ایران

 1. قیمت الکتروموتور تک فاز

 

 
 الکتروموتور سه فاز الکتروموتور قیمت الکتروموتور چینی الکتروموتور تکفاز چینی الکتروموتور زیمنس آلمان قیمت الکتروموتور چینی الکتروموتور - الکتروموتور تکفاز - الکتروموتور سه فاز
 
 
 
 
 
 
 
 
 

صفحه اصلی

معرفی شرکت

خانگی

کشاورزی

صنعتی

وبلاگ

مقالات

تولیدات

واردات

تماس با سوری الکتریک جهت مشاوره و خرید

 

 

 

تماس : (10 خط)77143886-021

پشتیبانی تمام وقت : 09121244126

 

وارد کننده الکتروپمپ-پمپ آب خانگی-الکتروموتور-ژنراتور-پمپ کف کش

 

کانال تلگرامی گروه بازرگانی سوری الکتریک

چرا سوری الکتریک بهترین گزینه برای خرید است ؟

سوری الکتریک با بیش از سه دهه تخصص جهت تولیدات و واردات برترین کالای صنعت آب
و برق و داراری کادری متخصص و متعهد جهت مشاوره و فروش در زمینه صنعت پمپ آب و انواع الکتروموتور و پمپ حلزونی , پمپ سانتریفیوژ(پمپ آب خانگی) و ژنراتور توانسته جایگاه خاصی برای پیشرفت در این صنعت ایفا کند . از جمله افتخارات سوری الکتریک تولید تابلو برق , الکتروپمپ  شناور , پمپ گریز از مرکز و همچنین واردات از 4 کشور جهان و به عنوان تنها نمایندگی رسمی الکتروپمپ شناور فرات در ایران ,تولید کننده الکتروموتور شناور و پمپ شناور استیل و مفصل کابل رزینی و حرارتی تامر الکتریک ,فروش کابل برق,الکتروموتور عمودی و فروش  کارواش خانگی و کارواش صنعتی , فروش الکتروموتور (الکتروموتور تک فاز - الکتروموتور سه فاز) , پمپ کف کش و الکتروپمپ