دیزل ژنراتور
 • ثبت نام

 

  (10 خط)77143886-021

دیزل ژنراتور|قیمت دیزل ژنراتور|فروش ژنراتور

کارخانه تولید ژنراتور و دیزل ژنراتور

واردات و فروش انواع دیزل ژنراتوربنزینی و گازی اروپایی و آسیایی

 

 ژنراتور :

در زندگی انسان و با نیاز بشر به انرژی های مختلف از جمله نور خورشید , برق , گاز و ... این نیاز منجر به اختراع و تولید دستگاه هایی شد که بتواند این خواسته ها را جبران و کامل و کامل تر کند و با روی کار آمدن دستگاهی به نام دیزل ژنراتور که به جرات میتوان گفت دیزل ژنراتوریکی از بزرگترین و بهترین اختراعات به دست انسان بود تحولی نوین و اساسی در این صنعت ایفا کرد و با پیشرفت و تکامل و بهینه سازی دیزلژنراتور استفاده کاربران این نوع محصول و دستیابی به مدل های مختلف دیزل ژنراتور را آسان نمود دستگاه هایی که برای تولید انرژی برق ساخته می شد اغلب در مقیاس بسیار کوچک در بحث تولید قرار میگرفت و با گذشت زمان و نیاز ماشین آلات بزرگ و سنگین به برق این دستگاه ها هم بزرگ و در قدرت های سنگین ساخته میشد .

 

دیزل ژنراتور چیست ؟

نگاه کلی و اجمالی به دیزل ژنراتور و اینکه دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد قابل بحث است به طور کلی این دستگاه پر کاربرد از دو بخش اعظم دیزل و ژنراتور ساخته شده و کارکرد این دو دستگاه مکمل یکدیگر هستند , دیزل که با نام های متعددی در این صنعت همکاران و مصرف کنندگان محترم به آن اشاره میکنند از جمله : موتور دیزل  ,موتور ژنراتور , موتور تک دیزل . که این مدل دستگاه ها در سالهای 1810 به بعد ساخته شده و کارکردن این دستگاه باعث به حرکت در آوردن ژنراتور می شود .

 

ژنراتور ( ژنراتور تک )

: اختراع این دستگاه در دهه های 1900 انجام شد که باعث شد خیلی از مصرف کنندگان دستگاه ژنراتور در اقسام نقاط جهان روز به روز برای خرید ژنراتور اقدام کنند و جهت دریافت برق مصرفی دستگاه های مورد نظر استفاده نمایند . با توجه به توضیحاتی که داده شد دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبذیل میکند , انرژی مکانیکی بر عهده دیزل میباشد و تولید انرژی الکتریکی بر عهده ژنراتوراست . موتور دیزل تک با ژنراتور به یکدیگر متصل میشوند که در اصطلاح کوپل و روی شاسی قرار داده و شفتی که بین موتور دیزل و ژنراتور تک است باعث چرخش و تولید برق میشود و اما کاربرد دیزل ژنراتور های کوچک تا حدود 200 ولت که اغلب مصارف اضطراری دارند تا دیزل ژنراتور هایی در مقیاس بسیار بزرگ و در توان مگاوات برای تامین برق شهرک های مسکونی , پالایشگاه ها , سکوهای نفتی و ... استفاده میکنند .

 

 

اجزای تشکیل دهنده دیزل ژنراتور ها :

1. موتور دیزل : یکی از مهمترین بخش دیزل ژنراتور محسوب میشود و در واقع تولید کننده مکانیکی بخش بر عهده موتور است و تمام توان مکانیکی که ژنراتور نیاز دارد بر عهده موتور میباشد .

2. ژنراتور : تولید برق مصرفی دیزل ژنراتور بر عهده این بخش است که انرژی اولیه خود را از موتور گرفته و تولید انرژی برق می کند ,نوع ژنراتور بر حسب نیاز و قدرت توان مصرفی دستگاه محاسبه می شود .

 

 باک و یا مخزن سوخت دیزل ژنراتور :

 

در این قسمت سوخت دیزل ژنراتور تامین میشود و حجم این مخزن بر اساس قدرت دیزل ژنراتور متغیر میباشد به عنوان مثال باک دیزل ژنراتور با توان 60 کیلوولت آمپر حدود 1000 لیتر است که تغریبا بین 7 تا 9 ساعت در روز میتوان کار کند .

4: رگولاتور ولتاژ : وظیفه تنظیم ولتاژ خروجی ژنراتور را برعهده دارد .

 

 سیستم خنک کنندگی

 

کارکردن دستگاه در طول روز باعث گرم شدن دستگاه می شود , در تمامی دیزل ژنراتورها , خنک نگه داشتن اجزا و قطعات ولتاژبسیار مهم است با عملکرد این سیستم به دیزل ژنراتور آسیبی نمی رسد .

سیستم روغن دیزل ژنراتور

در تمامی دیزل ژنراتور ها معمولا بخش هایی مکانیکی وجود دارد که کارکردن زیاد این قطعات مکانیکی با عث خورندگی و اصطحلاک میشود برای روانکاری در این بخش از روغن استفاده میشود که باعث بهتر کار کردن قطعات گردد و معمولا پس از هر 10 ساعت کا کرد دیزل ژنراتور باید سطح روغن آن را کنترل نمود و پس از 400 ساعت کار کردن روغن آن تعویض شود .

 سیستم شارژ باتری

در این قسمت علاوه بر شارژ باتری ,مقدار میزان شارژ باتری را نشان میدهد .

 سیستم کنترل

کنترل الکتریکی دستگاه بر عهده این بخش میباشد . شامل کنترل تمامی اجزای دخیل در ژنراتور که شامل ولتاژ , فرکانس , جریان می باشد و در قسمت کنترل موتور عواملی شامل : سرعت موتور,میزان فشار روغن,مقدار روشن بودن , میزان حرارت اندازه گیری می شود .

 شاسی و یا سکوی اتصال

تمامی اجزا و قطعات دیزل ژنراتور بر روی سکویی قرار داده می شود .

 اگزوز دیزل ژنراتور

برای خروج دود حاصل از سوخت موتور نیاز به وسیله ای است به نام اگزوز .

 

دیزل ژنراتور استندبای :

برخی از مجموعه های شامل مکان های ورزشی و ادارارت که مداوم در طول کارکردن در محل کار نیاز به انرژی برق دارند اگر زمانی برق قطع شود چه باید کرد ؟ در این نوع دیزل ژنراتور  سیستمی  طراحی شده که بلا فاصله پس از قطع شدن برق به دیزل ژنراتور فرمان به کار کردن می دهد و از حالت استند بای خارج میشود این سیستم معمولا در تابلوی برق دستگاه طراحی می شود .

 

استاندارد های ساخت دیزل ژنراتور ها :

استاندارد BS 5000 مربوط به اتصال ژنراتور به موتور احتراق .

استاندارد BS 5514 مربوط به احتراق داخلی است .

استاندارد IEC 493 مربوط به فروش دیزل ژنراتور .

 

 

سوری الکتریک به عنوان یکی از قدیمی ترین وارد کنندگان دیزل ژنراتور با قیمت مناسب و بدون واسطه اقدام به فروش دیزل ژنراتور در انواع برند ها می نماید .

 

تاریخچه دیزل ژنراتور ولوو  VOLVO

 

در سال 1868 جان گرونوال یک کارگاه مکانیکی و ریخته گری در اسکود سوئیس تاسیس کرد,کسب و کار برای جان در سال 1875 محدود شد و مجبور به ساخت تجهیزات کشاورزی  و صنعتی برای کارخانه های چوب بری.این شرکت به شدت در سال 1900 گسترش یافت  و شروع به تولید موتور های بخار و توربین آب برای ایستگاه های برق هیدرولیک نمود , در سال 1907 این شرکت همکاری بسیار قوی با شرکت فریتز آغاز کرد با یک موتور 3 اسب یک سیلندر,موتور ساده ای بئر اما یک تیم پنج نفره توانستند این موتور ژنراتور را تولید کنند.موفقیت این تیم ناکام ماند اما قبل از شکست این تیم این شرکت به نام ولوو پنتا نام گرفت.در سال 1916 ,خریدار این شرکت نام آن را به ای بی پنتا تغییر داد و تولید در موتور های بیشتر برای برنامه های کاربردی دریایی متمرکز شد.بلافاصله بعد از جنگ جهانی اول اقتصاد بسیار ضعیف  و سخت شد .اما یک محصول جدید معرفی گردیر .دیزل کوچک قایقی 2 سیلندر توسط کارل اکسل طراحی شد.تولید این موتور ژنراتور با موفقیت بزرگ روبرو شد و به کشورهای زیادی صادر گردید .در سال 1925,پنتا توسط گابریلسون بنیان گذار ولوو VOLVO PENTA هم بود,کادری متخصص گرد هم آورد که توانست موتور چهار سیلند 28 اسب بخار تولید کند,در سال 1935 این طراحی کامل و کاملتر گردید.گروه کارخانجات دیزل ژنراتور ولو تولید کننده انواع موتور ژنراتور از قدرت 7/5 الی 1500 کیلووات می باشد .

 

تاریخچه دیزل ژنراتور دویتس DEUTZ:

این شرکت در سال 1864 توسط نیکولاس اتو مخترع دیزل احتراق 4 زمانه تاسیس شد , در سال های اولیه اتو تنها در تولید موتور های ثابت و نه در خودرو علاقه مند شد .در اواسط سال 1870 ,مدیر فنی مهندسی دایلمر,که مشتاق به تولید اتومبیل بود به کارخانه ای در سنت پترزبورگ روسیه منتقل گردید و برای جلوگیری از نفوذ بیشتر این شخص,کارخانه دویتس آلمان استعفای او را صادر کرد.در طول جنگ جهانی دوم , این شرکت برای تولید توپخانه ای در آلمان وارد عمل شد.وسایل نقلیه تجاری طراحی شده توسط دیزل موتور دویتس از سالهای 1960 تا 1980 محبوب گردید و تحت نام تجاری magrius DEUTZ به فروش می رسید,موتور دیزل دویتس DEUTZ در محدوده قدرت 4 تا 500 کیلووات تولید میشود,قطعات و خدمات شرکت دیزل ژنراتور دویتس آلمان در سراسر جهان در دسترس می باشد , در ایالات متحده  و کانادا , شبکه گسترده جهت ارائه قطعات و خدمات در سال 2002 تاسیس شد .

 

تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز CUMMINS:

شرکت کامینز موتور در سال 1919 توسط کیلمس کامینز تاسیس شد.این شرکت با تمرکز بر توسعه موتور های دیزلی 20 سال پیش توسط رودولف دیزل اختراع ,اما با وجود چندین کارآزمایی برای توسعه و پیشرفت فروش دیزل ژنراتور استقامت خوبی نداشت و شکست خورد , پس از  جنگ جهانی دوم ایالات متحده رونق ساخت جاده توسط موتورهای کامینز سری N خود را به رهبر موتورهای کامیون سنگین تبدیل کرد, و با فروش موتور دیزل نیمی از بازار را در سالهای 1952 تا 1959 به خود اختصاص داد,شرکت کامینز پاور درآوریل سال 2013 با فن آوری توسعه توسط وست پورت نوآوری برای شروع حمل و نقل گاز طبیعی موتور سوخت برای تولید کنندگان در ایالات متحده گامی بزرگ نهاد .

 

تاریخچه دیزل ژنراتور لومباردینی LOMBARDINI:

شرکت لومباردینی در رجیو توسط آقای RAINERO LOMBARDINI در سال 1933 تحت نام LOMBARDINI FABBRICA تاسیس شد.این شرکت پس از جنگ جهانی دوم رون تولید خود را در موتور های تراکتور کشاورزی افزایش داد و در سال 1963 ساختمان جدید در حومه شهر رجیو امیلیا در ایتالیا برای تولیدات بیشتر موتور دیزل در مقیاس بزرگ ساخته شد , با بهره گیری از رشد پرسر و صدا در اقتصاد ایتالیا و تقاضای روز افزون برای ماشین آلات کشاورزی افزایش یافت,توسعه طولانی و ثابت شرکت لومباردینی و در نتیجه این شرکت به یک رهبر در تجهیزات موتورهای کشاورزی تبدیل شد , در طول ساخت محصولات شرکت لومباردینی ایتالیا به برجسته ترین سازنده موتور دیزل برای ژنراتور ها شد,دز همین حین وبا توجه به رشد و پیشرفت این شرکت و افزایش روز افزون محصولات لومباردینی شاخه های تجاری انگلستان , فرانسه , آلمان و ایالات متحده تاسیس شد,گذشته از محل اصلی در رجیوامیلیا در ایتالیا و کارخانه جدید لومباردینی در جمهوری چک و هند در دست احداث است.در سال 1999 لومباردینی به صنایع IV وابسته و در سال 2007 به شرکت کوهلر KOHLER تبدیل شد .

 

انواع برترین برندهای دیزل ژنراتور :

 • موتور دیزل پرکینز Perkins انگلستان - ژنراتور مکالته Meccalte ایتالیا
 • موتور دیزل پرکینز Volvo آلمان - ژنراتور مکالته Meccalte ایتالیا
 • موتور دیزل کامینز Cummins امریکا - ژنراتور مکالته Stamford انگلستان
 • موتور دیزل دویتز Deutz چین - ژنراتور مکالته Meccalte ایتالیا
 • دیزل ژنراتور استریم
 • دیزل ژنراتور اطلس
 • دیزل ژنراتور ولوو پنا
 • دیزل ژنراتور کامینز پاور
 • دیزل ژنراتور استمفورد پاور
 • دیزل ژنراتور آکسا ترکیه
 • دیزل ژنراتور کاتر پیلار
 • دیزل ژنراتور لومباردینی

در قدرت های مختلف

فروش ژنراتور کت cat - قیمت دیزل ژنراتور کت

 

قیمت دیزل ژنراتور کت ( cat ) فروش موتور دیزل کامینز Cummins فروش موتور دیزل دویتز Deutz چین قیمت دیزل ژنراتور گلک GELEC فروش دیزل ژنراتور یانمار yanmar
قیمت دیزل ژنراتور کیرلوسکار kirloskar قیمت دیزل ژنراتور چینی لوول Lovol قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا Volvo Penta فروش دیزل ژنراتور پرکینز perkins فروش دیزل ژنراتور میتسوبی شی Mitsubishi

 

سوری الکتریک نماینده انحصاری پمپ استیل و الکترو پمپ شناور فرات در ایران و وارد کننده کالا های حوضه صنعت آب و برق در ایران . هم اکنون برای خرید منبع آب تحت فشار بدون هیچ واسطه تماس با بازرگانی سوری الکتریک تماس حاصل نمایید .
 
 

صفحه اصلی

معرفی شرکت

خانگی

کشاورزی

صنعتی

وبلاگ

مقالات

تولیدات

واردات

تماس با سوری الکتریک جهت مشاوره و خرید

 

 

 

تماس : (10 خط)77143886-021

پشتیبانی تمام وقت : 09121244126

 

وارد کننده الکتروپمپ-پمپ آب خانگی-الکتروموتور-ژنراتور-پمپ کف کش

 

کانال تلگرامی گروه بازرگانی سوری الکتریک

چرا سوری الکتریک بهترین گزینه برای خرید است ؟

سوری الکتریک با بیش از سه دهه تخصص جهت تولیدات و واردات برترین کالای صنعت آب
و برق و داراری کادری متخصص و متعهد جهت مشاوره و فروش در زمینه صنعت پمپ آب و انواع الکتروموتور و پمپ حلزونی , پمپ سانتریفیوژ(پمپ آب خانگی) و ژنراتور توانسته جایگاه خاصی برای پیشرفت در این صنعت ایفا کند . از جمله افتخارات سوری الکتریک تولید تابلو برق , الکتروپمپ  شناور , پمپ گریز از مرکز و همچنین واردات از 4 کشور جهان و به عنوان تنها نمایندگی رسمی الکتروپمپ شناور فرات در ایران ,تولید کننده الکتروموتور شناور و پمپ شناور استیل و مفصل کابل رزینی و حرارتی تامر الکتریک ,فروش کابل برق,الکتروموتور عمودی و فروش  کارواش خانگی و کارواش صنعتی , فروش الکتروموتور (الکتروموتور تک فاز - الکتروموتور سه فاز) , پمپ کف کش و الکتروپمپ